ISHIGAKI Company Ltd., 1958 yılında Japonya’da kurulan bir firma olup kapsamlı ve yenilikçi katı-sıvı ayırma ekipmanları üreten ve sürekli geliştiren Japonya merkezli bir şirkettir.

ISHIGAKI filtre presleri, madencilik sektöründe olduğu gibi çeşitli endüstriyel uygulamalarda ve su & atık su arıtma işlemlerinde de kullanılmaktadır. Madencilik sektörü için ISHIGAKI tarafından üretilen ve filtre pres ekipmanları arasında ikon olarak değerlendirilen LASTA Filtre Pres tamamen otomatik bir pres filtredir. Bu pres filtrenin benzersiz özellikleri, dünya madencilik endüstrisinde son derece büyük bir itibara sahiptir.

ISHIGAKI ekipmanlarının tasarımı ve geliştirilmesi; verimlilik, üretkenlik ve teknolojik yenilikçilik unsurlarına dayanırken, aynı zamanda çevresel hususlar da dikkate alınmaktadır.

ISHIGAKI ekipmanları müşterilerin ihtiyaç duyduğu spesifik proses ihtiyaçlarını karşılarken gerektiğinde uygulamaya özel çözümler de sunar.

ISHIGAKI; tam otomatik pres filtesi, vidalı presi, kum filtresi (polish filter/sand filter) ve diğer ürünleri ile dünya çapında 5.000'den fazla tesiste ekipmanı bulunan en yüksek verimli ve kaliteli ekipman tedarikçilerinden birisidir. 

ISHIGAKI; müşterilerini 50'den fazla ülkede 1000’e yakın personeliyle yan kuruluşlar, ofisler ve temsilciler aracılığıyla desteklemektedir.

Web Sitesi:

 http://www.ishigaki.co.jp/english/